کد خبر: 4938
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

شعارسال: حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین الملل به تشکیل ناتوی عربی اشاره کرد و اظهار داشت: تشکیل ناتوی عربی از مدت ها پیش در دستور کار آمریکا و برخی کشورهای عربی مثل عربستان و امارات قرار گرفته است. وی تصریح کرد: شکل گیری این ناتو که قطعاً به یک ناتوی عربی عبری هم تبدیل

ناتوانی کشورهای حوزه خلیج فارس از تشکیل ناتوی عربی

شعارسال: حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین الملل به تشکیل ناتوی عربی اشاره کرد و اظهار داشت: تشکیل ناتوی عربی از مدت ها پیش در دستور کار آمریکا و برخی کشورهای عربی مثل عربستان و امارات قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: شکل گیری این ناتو که قطعاً به یک ناتوی عربی عبری هم تبدیل خواهد شد، خیلی جدی نیست به اعتبار اینکه ظرفیت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای تشکیل چنین ناتویی هم به لحاظ نظامی و هم به لحاظ انسانی ظرفیت بالایی نیست.

کارشناس مسائل بین الملل افزود: کشور مصر اعلام کرده است که تحت هیچ شرایطی وارد این ناتو نخواهد شد و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس هم اعتبار بالایی برای شکل گیری این ناتو ندارند به همین دلیل این مسئله در حد صحبت است.

هانی زاده خاطر نشان کرد: سفر سال گذشته مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به منطقه و فشار به کشورهای عربی در راستای تشکیل ناتوی عربی ب