کد خبر: 4833
تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعارسال: چند روزی است که زمزمه‌های گشایش کلینیک رسانه برای واردات کاغذ به گوش می‌رسد این در حالی است که هنوز مدیر کارگروه کاغذ که خود یکی از اعضای هیئت‌مدیره انجمن مدیران مسئول است، وجود این کلینیک را انکار می‌کند. محمدرضا هاشمی کهن‌دانی در اطلاعیه‌ای به مدیران رسانه مراحل درخواست بازگشایی کلینیک رسانه به وزارت

کلینیک رسانه کاغذ وارد می‌کند

شعارسال: چند روزی است که زمزمه‌های گشایش کلینیک رسانه برای واردات کاغذ به گوش می‌رسد این در حالی است که هنوز مدیر کارگروه کاغذ که خود یکی از اعضای هیئت‌مدیره انجمن مدیران مسئول است، وجود این کلینیک را انکار می‌کند.

محمدرضا هاشمی کهن‌دانی در اطلاعیه‌ای به مدیران رسانه مراحل درخواست بازگشایی کلینیک رسانه به وزارت صنعت معدن و تجارت ارسال و تأییدیه آن را از وزارتخانه دریافت کرده است.

وی از زبان هوشمند راد مدیر کلینیک رسانه گفت: در مرحله بعد این درخواست به بانک مرکزی ارسال گردید و مراحل گشایش اعتبار نیز با موفقیت انجام شد.

مسئول توزیع کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تا حدود یک ماه دیگر کاغذهای موردنظر رسانه‌ها و جراید وارد گمرک خواهد شد. هم‌زمان با مراحل بالا لیست اول درخواست‌ها برای بررسی و اعلام نظر به اداره کل مطبوعات ارسال شده است که پس از ورود کاغذها به گمرک با هماهنگی و تأیید مسئولان حواله‌ها صادر و در اختیار عزیزان قرار خواهد گرفت؛ لیست دوم نیز پس از تحویل کاغذهای لیست اول، به اداره مطبوعات ارسال خواهد شد. البته پس از این اطلاعیه کشمکش‌هایی بین هاشمی و حیدری مدیر کارگروه کاغذ وزارت ارشاد به وجود آمد مبنی بر اینکه هنوز کلینیک رسانه به قطعیت نرسیده است.

محمد حیدری در پاسخ به اطلاعیه هاشمی در گروه انجمن مدیران مسئول گفت:‌ آقای هاشمی لطفاً به سایت وزارت ارشاد و مصوبات کارگروه مراجعه کنید در هیچ‌کدام از لیست‌ها چنین تأییدیه‌ای برای کلینیک رسانه وجود ندارد. هر بازرگانی که بار کاغذ وارد می‌کند یا ذی‌نفعی دارد که اهلیت آن در کارگروه تأیید شده و بار مستقیم با آن تحویل می‌شود و البته نظارت سازمان‌های مربوطه قطعاً وجود دارد یا اینکه بازرگان تعهد می‌دهد تا بار با لیست معاونت توزیع گردد. هرگونه توافق یک بازرگان خارج از دو شیوه فوق تخلف است و قطعاً به‌زودی مشمول رسیدگی قانونی می‌شود.

وی گفت: لیست توزیع کاغذ تنها توسط معاونت مطبوعاتی و اداره کل آن تهیه و عملیاتی می‌شود. لطفاً اطلاعات مندرج را با واقعیت تطبیق داده تا از هرگونه سو استفاده احتمالی جلوگیری شود.

مدیر کارگروه کاغذ وزارت ارشاد با بیان اینکه کارگروه از روز اول برای حذف واسطه‌گری واردات توسط انجمن‌ها و تعاونی‌ها را ممنوع اعلام کرد، گفت: کلینیک رسانه که مجوز رسمی فعالیت به‌صورت تشکل ندارد و مطلع هستید به‌نوعی یک مؤسسه محسوب می‌شود در حوزه واردات کاغذ دو گروه با حمایت و تسهیلات لازم روبرو هستند: بازرگانانی که اهلیت آنان در کارگروه تأیید شده و بار وارداتی را پس از سپردن تعهد لازم با فهرست‌های اداره کل مطبوعات داخلی توزیع می‌کنند.

حیدری ادامه داد: مؤسسات و بنگاه‌های مطبوعاتی برای رفع نیاز خود و تأمین کاغذ مصرفی بنگاه و جرایدشان در یک بازه زمانی ۶ ماهه تا یک ساله رأساً یا با واسطه و بعد از تأیید میزان مصرف توسط اداره کل اقدام به واردات کاغذ می‌کنند. ضمن اینکه بر اساس همان شفافیت شیشه‌ای که تأکید ریاست کارگروه بوده تمام درخواست‌های واردات و مراحل آن به‌صورت آنلاین در سامانه وزارتخانه قابل‌رؤیت است. کلینیک رسانه در هیچ جلسه کارگروه مجوز واردات چه به‌صورت مستقیم چه به‌صورت با واسطه دریافت نداشته است.

در پی این اختلافات هنوز نه کاغذ از گمرک آمده و نه کلینیک رسانه مجوز واردات داشته است جز مقداری امید برای مدیران مسئول مطبوعات و اختلاف نظراتی بین کارگروه‌های کاغذ!

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 31 فروردین 1398 ، کدخبر: 374957 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها