کد خبر: 4752
تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

شعار سال : این رای مربوط به پرونده ای بود که در سال 2016 میلادی در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رییس جمهوری وقت آن کشور علیه چین در سازمان تجارت جهانی باز شده بود.کمیته ویژه سازمان تجارت جهانی اعلام کرده است که بر اساس بررسی های صورت گرفته سهمیه نرخ تعرفه های چین بر

چین از رای سازمان تجارت جهانی علیه خود ابراز تاسف کرد

شعار سال : این رای مربوط به پرونده ای بود که در سال 2016 میلادی در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رییس جمهوری وقت آن کشور علیه چین در سازمان تجارت جهانی باز شده بود.
کمیته ویژه سازمان تجارت جهانی اعلام کرده است که بر اساس بررسی های صورت گرفته سهمیه نرخ تعرفه های چین بر روی فراورده های برنج، گندم و ذرت نقض مقررات تجارت بین المللی به حساب می آید.
چین البته ضمن این ابراز تاسف که پس از شکست این کشور در برابر آمریکا رقم خورد، اعلام کرد بر سامانه نرخ تعرفه های مربوط به واردات فراورده های کشاورزی بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی مدیریت خواهد کرد.
وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای از صدور چنین رایی از سوی این کمیته در سازمان تجارت جهانی ابراز تاسف کرده و گفته است که مراتب را به طور دقیق مورد بررسی قرار خواهد داد.
‘تو شینگ چوان’ استاد دانشگاه تجارت در پکن می گوید این اولین بار نیست که چین در یک پرونده در سازمان تجارت جهانی شکست می خورد و طبیعتا آخرین بار هم نخواهد بود.
این اتفاق اگرچه پس از دو سال رخ می د