کد خبر: 4824
تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

شعارسال: عقیل اقدسی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تراز فعلی آب دریاچه ارومیه در مقایسه با اول مهر 97 نیز یک متر و 17 سانتی متر افزایش دارد. وی با بیان این‌که مساحت دریاچه ارومیه نیز در حال حاضر نسبت به زمان مشابه سال گذشته 647 کیلومتر مربع و نسبت به اول مهر سال

سطح آب دریاچه ارومیه 70 سانتی متر افزایش یافت

شعارسال: عقیل اقدسی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تراز فعلی آب دریاچه ارومیه در مقایسه با اول مهر 97 نیز یک متر و 17 سانتی متر افزایش دارد.

وی با بیان این‌که مساحت دریاچه ارومیه نیز در حال حاضر نسبت به زمان مشابه سال گذشته 647 کیلومتر مربع و نسبت به اول مهر سال گذشته، یک هزار و 201 کیلومتر مربع افزایش نشان می دهد، اظهار کرد: البته با افزایش مساحت دریاچه به میزان تبخیر دریاچه نیز افزوده می شود.

وی افزود: حجم آب دریاچه ارومیه سی ام فروردین ماه سال گذشته یک میلیارد و 940 میلیون مترمکعب بود که این رقم امروز به سه میلیارد و 840 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی ادامه داد: حجم آب دریاچه ارومیه امروز نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک میلیارد و 850 میلیون متر مکعب و نسبت به اول مهر سال گذشته، 2 میلیارد و 790 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، تراز دریاچه ارومیه از سال 1344 تا سال 1372 در حد فاصل یکهزار و 274 متر تا یکهزار و 278 متر متغیر بود، اما از این تاریخ به بعد روند کاهشی تراز دریاچه آغاز ش