کد خبر: 4755
تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال : فضل‌الله باقرزاده ،درباره وضعیت تیم ملی شمشیربازی گفت: هفته آینده تیم سابر عازم رقابت‌های جام جهانی سئول در کره جنوبی است. این مسابقات به‌صورت انفرادی برگزار می‌شود و مجتبی عابدینی، محمد رهبری و علی پاکدامن به این مسابقات اعزام می‌شوند. بعد از رقابت‌های جام جهانی کره جنوبی حدوداً در دو هفته آینده

سالن شمشیربازی حق ماست/ تأمین هزینه‌ها با صرفه‌جویی

شعار سال : فضل‌الله باقرزاده ،درباره وضعیت تیم ملی شمشیربازی گفت: هفته آینده تیم سابر عازم رقابت‌های جام جهانی سئول در کره جنوبی است. این مسابقات به‌صورت انفرادی برگزار می‌شود و مجتبی عابدینی، محمد رهبری و علی پاکدامن به این مسابقات اعزام می‌شوند. بعد از رقابت‌های جام جهانی کره جنوبی حدوداً در دو هفته آینده رقابت‌های جام جهانی مادرید را پیش رو داریم و اواخر خرداد هم مسابقات قهرمانی آسیا را داریم که این مسابقات ضریب ۱,۵ دارد و امتیازاتی که شمشیربازان به‌دست می‌آورند در رنکینگ جهانی تأثیر دارد.

**به دنبال کسب سهمیه تیمی المپیک هستیم

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: از همین حالا رقابت‌های کسب سهمیه المپیک توکیو آغاز شده است و ما در تلاش هستیم که سهمیه تیمی را کسب کنیم، به این خاطر که اگر بتوانیم سهمیه تیمی المپیک توکیو را به‌دست بیاوریم، چهار شمشیرباز در اختیار داریم که می‌توانند در رقابت‌های انفرادی هم به میدان بروند. به همین خاطر تمامی شمشیربازان و کادر فنی تمام تلاش خود را روی این اتفاق مهم قرار داده‌اند تا بتوانیم در المپیک توکیو حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی در ادامه به وضعیت دیگر ملی‌پوشان شمشیربازی اشاره کرد و گفت: در کنار تیم ملی مردان سابر، ما تیم دختران سابر را داریم که در حال حاضر در اردو هستند. در رشته اپه ملی‌پوشان در کرج اردو دارند و همچنین شمشیربازان فلوره هم در آکادمی ملی المپیک مشغول هستند.

**با صرفه‌جویی هزینه اعزام‌ها را تأمین کرده‌ایم

باقرزاده در پاسخ به این سؤال که با توجه به فشردگی رقابت‌ها، فدراسیون از نظر مالی با مشکلاتی روبه‌رو است یا خیر، اظهار کرد: قطعاً که شرایط خیلی سخت است چراکه بلیت‌ها گران شده و ما برای اعزام یک تیم باید هزینه زیادی تنها برای بلیت آنها پرداخت کنیم و از این بابت در تنگنا هستیم اما خوشبختانه ما از همان ابتدا در فدراسیون سیاست صرفه‌جویی را به‌کار گرفتیم. به این معنی که برای مواقع حساس و اعزام‌های این‌چنینی به‌سختی نیفتیم. تیم سابر ما در هر مسابقه‌ای تنها با تعدادی شمشیرباز به رقابت‌ها اعزام می‌شود و ما به‌هیچ‌عنوان فرد اضافه‌ای را به همراه تیم اعزام نمی‌کنیم تا هزینه‌بر نباشد.

**وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم مشکل مالی دارند

رئیس فدراسیون شمشیربازی ادامه داد: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در سال گذشته بودجه فدراسیون‌ها را پرداخت کردند و از این بابت ما شرایط خوبی داشتیم. سال گذشته به‌دلیل تعدد مسابقات، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بین ۹۵ تا ۱۰۰ درصد به فدراسیون‌ها پرداختی داشتند. من خاطرم هست که در سال‌های گذشته در ماه فروردینبودجه‌ای به‌حساب ما واریز می‌شد اما متأسفانه آنها هم خودشان مشکلات دارند و امسال هیچ پرداختی در فروردین واریز نشد. درهرحال ما برای مسابقات جام جهانی کره و مادرید، مشکلی نداریم و توانستیم با صرفه‌جویی، هزینه این دو سفر را تأمین کنیم. هم‌اکنون ارزهای تیم را دریافت کرده و برای ملی‌پوشان ویزا هم گرفته‌ایم.

**حق ماست که سالن شمشیربازی به ما برگردانده شود:

نایب‌رئیس کمیته ملی المپیک در مورد وضعیت سالن شمشیربازی اظهار کرد: متأسفانه یکی از مشکلات ما نبود سالن شمشیربازی است. من فکر می‌کنم رشته ما این لیاقت را پیداکرده است که سالن شمشیربازی که در مجموعه ورزشی آزادی است به این فدراسیون برگشت داده شود. سالن شمشیربازی در سال ۱۹۷۴ در جریان بازی‌های آسیایی که به میزبانی تهران برگزار شد، ساخته‌شده است و یکی از بهترین سالن‌های شمشیربازی در دنیاست که تمامی استانداردهای لازم را در ساختن آن رعایت کرده‌اند اما این سالن در جریان المپیک ۲۰۱۲ به کشتی‌گیران واگذار شد و قرار بر این بود که بعد از المپیک لندن این سالن به ما واگذار شود اما حالا باگذشت هفت سال هنوز این اتفاق نیفتاده است. خوشبختانه کمپ تیم‌های ملی برای کشتی‌گیران هم ساخته‌شده است که بی‌نظیر است و امیدوارم پس‌ازاینکه کشتی‌گیران به آن محل رفتند سالن شمشیربازی را به ما برگردانند. این کمپ در مراحل آخر ساخت است و امیدوارم قول این سالن را دیگر به کسی ندهند و پس‌ازاینکه کشتی‌گیران به این کمپ نقل‌مکان کرده‌اند این سالن به خانواده شمشیربازی که حق آن است، واگذار شود.

**بهترین سالن شمشیربازی در دنیا را در ایران داریم

باقرزاده تأکید‌کرد: همانطور که گفتم سالن شمشیربازی با توجه به اینکه روی تمام اصول استاندار ساخته‌شده است و زیرساخت‌های قابل قبولی دارد می‌تواند محلی خوبی برای حضور تمام شمشیربازان دیگر کشورها به ایران باشد که بتوانند اردوی مشترکی با تیم‌های ملی ما داشته باشند. در حال حاضر شمشیربازی ایران در جهان در جایگاه پنجم دنیا قرار دارد و تمام دنیا روی ما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. اگر بتوانیم از این سالن هم استفاده کنیم به‌طور حتم شرایط شمشیربازی تغییر ویژه‌ای خواهد کرد. رشته‌ شمشیربازی یکی از رشته‌های المپیکی و شانس کسب مدال را دارد و آیا حق این رشته نیست که یک سالن اختصاصی برای خودش داشته باشد؟!

**عابدینی نابغه شمشیربازی ایران است

رئیس فدراسیون شمشیربازی در ادامه صحبت‌هایش به وضعیت مجتبی عابدینی اشاره کرد و گفت: عابدینی یکی از نوابغ شمشیربازی ایران است و ازنظر فنی اسطوره است. او به روزهای اوج خود بازگشته البته من حتماً باید این نکته را عنوان کنم که شمشیربازی با دیگر ورزش‌ها متفاوت است. در همین رقابت‌های جهانی مجارستان که اوایل فروردین امسال برگزار شد، عابدینی توانست از بین ۶۴ شمشیرباز در جایگاه سوم قرار بگیرد. اما ممکن است همین شمشیرباز در مسابقات بعدی در کره‌ جنوبی یا مادرید شاید نتواند نتیجه بگیرد. این اتفاق هم تنها مختص به شمشیربازان ایران نیست. در همین مسابقات جهانی مجارستان، نفر اول شمشیربازی از بین ۶۴ نفر حذف شد و توانست به مرحله بعد راه پیدا کند. این شرایط مختص به همه است. اما همانطور که گفتم عابدینی از شمشیربازان لایق ایران است و ما شدیداً برای کسب سهمیه المپیک تیمی به او و تجربه‌اش نیاز داریم.

وی در پایان در مورد چگونگی سهمیه المپیک به‌صورت تیمی عنوان کرد: در سهمیه انفرادی که هر شمشیرباز با حضور در هر بازی امتیازات لازم را می‌گیرد. در سهمیه تیمی هم که چهار شمشیرباز ما باید در مسابقات مختلف شرکت کنند تا بتوانند سهمیه لازم را بگیرند. در رقابت‌های ایتالیا که سال گذشته برگزار شد ملی‌پوشان ما در تیم شمشیربازی موفق به کسب عنوان نایب‌قهرمانی شدند.

شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار: 31 فروردین1398   ، کدخبر: 374484: wwwna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها