کد خبر: 4618
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال: بررسی گزارش تهیه شده توسط مرکز مدیریت بدهی و دارایی های مالی عمومی دولت نشان می دهد؛نظام بانکی، موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، دارندگان اوراق بهادار و اشخاص خصوصی و تعاونی مهمترین طلبکاران از دولت هستند. بر این اساس، سهم بدهی دولت به نظام بانکی از کل بدهی حدود ۴۱ درصد و رقم

بدهی ۱۳۱ هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها

شعار سال: بررسی گزارش تهیه شده توسط مرکز مدیریت بدهی و دارایی های مالی عمومی دولت نشان می دهد؛نظام بانکی، موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، دارندگان اوراق بهادار و اشخاص خصوصی و تعاونی مهمترین طلبکاران از دولت هستند.

بر این اساس، سهم بدهی دولت به نظام بانکی از کل بدهی حدود ۴۱ درصد و رقم برآورد شده آن در انتهای سال ۹۶ حدود ۱۳۱ هزار میلیارد تومان بوده است.

همچنین موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی (از جمله تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی) به عنوان دیگر طلبکاران دولت، سهم ۲۴ درصدی از کل بدهی دولت را به خود اختصاص داده اند که رقم آن نزدیک به ۷۴ هزار میلیارد تومان است.

به عقیده کارشناسان این پدیده یعنی سهم بالای طلب صندوق ها و نظام بانکی از دولت، به دلیل تخصیص حجم بالایی ازیارانه بدون وجود منابع پایدار برای تامین آن است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین تاریخ انتشار 30فروردین 98، کد خبر: 1251513، www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها