کد خبر: 4489
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال: محمدرضا پورابراهیمی درباره اینکه دلارزدایی به‌عنوان ابزار مقابله با تحریم چقدر در دستورکار مجلس و دولت قرار دارد، اظهار کرد: تکالیف دولت برای حذف ارز واحد از معاملات در قانون برنامه ششم مشخص شده است. وی با بیان اینکه ارز موردنیاز در مبادلات خارجی را از دلار به یورو تبدیل کردیم، تصریح کرد: به‌صورت

دولت برای حذف دلار از معاملات اقتصادی تکلیف قانونی دارد

شعار سالمحمدرضا پورابراهیمی درباره اینکه دلارزدایی به‌عنوان ابزار مقابله با تحریم چقدر در دستورکار مجلس و دولت قرار دارد، اظهار کرد: تکالیف دولت برای حذف ارز واحد از معاملات در قانون برنامه ششم مشخص شده است.

وی با بیان اینکه ارز موردنیاز در مبادلات خارجی را از دلار به یورو تبدیل کردیم، تصریح کرد: به‌صورت رسمی اعلام کردیم دولت باید با یورو کار کند و این‌گونه نحوه محاسبات اقتصادی را به‌سمت ارز دیگری هدایت کردیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در برخی مبادلات هم که نیازمند ارز هستیم و یا زمانی‌که می‌خواهیم کالای مبادله‌شده‌ای را تسویه حساب کنیم، روش‌های جدید مانند ارز دیجیتال را پیشنهاد داده‌ایم.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: چارچوب استفاده از ارز دیجیتال مشخص و مجوزهای عملیاتی‌شدن ماینینگ نهایی شده و بانک مرکزی هم با آن موافقت دارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی بهره‌گیری از پیمان‌های پولی را از دیگر راهکارهای حذف دلار از معاملات اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: قانون برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف کرده برای حذف ارز واحد از معاملات اقتصادی، پیمان‌های پولی را تقویت کند.

وی افزود: اکنون نیز اقداماتی انجام داده‌ایم که معاملات اقتصادی با چند کشور به‌صورت پیمان پولی صورت می‌گیرد.

پورابراهیمی درباره میزان آمادگی دولت برای حذف حداکثری دلار از معاملات اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: دولت پیش از این اراده کمتری برای حذف دلار از معاملات اقتصادی داشت، اما اکنون پای‌کار آمده ولی در شرایط کنونی نیازمند عزم بیشتری در این زمینه هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: پیمان‌های پولی و ارز دیجیتال می‌تواند به چرخش اقتصادی کشور کمک کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی تاریخ انتشار 29فروردین 98، کد خبر: 374332، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها