کد خبر: 4500
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعار سال: اسماعیل قادری‌فر درباره برنامه‌های مرکز توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، نظارت، راهبری و هدایت برنامه‌های ستادهای توسعه فناوری را دنبال می‌کنیم. در هر یک از ستادهای توسعه فناوری از جمله در ستاد توسعه زیست‌فناوری برنامه تولید بیش از ۱۰۰ قلم دارو و واکسن را

توسعه ۱۰۰ قلم دارو و واکسن در سال ۹۸

شعار سال: اسماعیل قادری‌فر درباره برنامه‌های مرکز توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، نظارت، راهبری و هدایت برنامه‌های ستادهای توسعه فناوری را دنبال می‌کنیم. در هر یک از ستادهای توسعه فناوری از جمله در ستاد توسعه زیست‌فناوری برنامه تولید بیش از ۱۰۰ قلم دارو و واکسن را در دستور کار داریم. این پروژه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه انسانی و سازمان دامپزشکی وزرات جهاد کشاورزی در حوزه دام و طیور صورت می‌گیرد. هدف از این پروژه تولید واکسن‌ها و داروهای انسانی و از طرف دیگر تولید داروها و واکسن‌های دام و طیور است.

وی افزود: برنامه مفصلی نیز برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌ لیزر، فتونیک و مواد پیشرفته داریم. در حوزه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی شاهد ساخت محصولاتی نیز هستیم. همچنین چهار مرکز ملی طب بازساختی که معاونت در دو سال گذشته در استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، شیراز در استان فارس و استان کرمان راه‌اندازی کرده به مرحله ساخت محصول سلولی رسیده‌اند.

قادری‌فر بیان کرد: در حقیقت شرکت‌های دانش‌بنیان زایشی در حال شکل‌گیری در این مراکز هستند؛ در حوزه هوایی و حمل و نقل پیشرفته، تنوع‌بخشی به کسب‌وکارهای شرکت‌های حوزه متحرک را در دستور کار داریم.

وی افزود: در حال پیگیری ایجاد کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف پاسخگویی و ارتقای فناوری کشور در حوزه حمل و نقل ریلی، دریایی و زمینی نیز هستیم. در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی هم کشت انواع گیاهان دارویی و تبدیل آنها به مواد اولیه ارزشمند دارویی در حوزه‌های مختلف با توجه به مزیت‌های بومی و ظرفیت‌های استانی را مد نظر قرار داده‌ایم.

قادری‌‌فر ادامه داد: در سایر ستادهای‌ زیرمجموعه مثل حوزه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز بحث ارتقا و ایجاد شرکت‌های خلاق را به‌عنوان یک حوزه پراشتغال دنبال می‌کنیم. همه این کارها و فعالیت‌ها معطوف به توسعه کسب‌وکار، توسعه اشتغال و افزایش سطح نفوذ فناوری در بخش‌‌های مختلف کشور است که از طریق ستادهای توسعه فناوری پیگیر آنها هستیم.

وی در انتها افزود: امیدواریم با همکاری دانشگاهیان، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد بتوانیم در برپایی اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان پیشران اقتصاد مقاومتی گام‌های جدی را با هم برداریم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی تاریخ انتشار 29فروردین 98، کد خبر: 372694، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها