کد خبر: 4283
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

شعار سال: ناسا ۱۸ پروژه فناوری پیشرفته و هیجان‌انگیز را برای برنامه “مفهوم‌های پیشرفته نوآوری ناسا”(NIAC) انتخاب کرده است تا با توسعه آنها از آنها در تحقیقات و مأموریت‌های آینده خود استفاده کند. از لباس‌های فضانوردی هوشمند گرفته تا سپرهای حرارتی خورشیدی، توسعه ۱۸ پروژه با تکنولوژی پیشرفته (های‌تک) برای پیشرفت فناوری فضایی مورد نظر

۱۸ فناوری جدید فضایی که ناسا به آنها نیاز دارد

شعار سال: ناسا ۱۸ پروژه فناوری پیشرفته و هیجان‌انگیز را برای برنامه “مفهوم‌های پیشرفته نوآوری ناسا”(NIAC) انتخاب کرده است تا با توسعه آنها از آنها در تحقیقات و مأموریت‌های آینده خود استفاده کند.

از لباس‌های فضانوردی هوشمند گرفته تا سپرهای حرارتی خورشیدی، توسعه ۱۸ پروژه با تکنولوژی پیشرفته (های‌تک) برای پیشرفت فناوری فضایی مورد نظر برنامه “NIAC” ناسا انتخاب شده‌اند.

هم‌اکنون از این ۱۸ پروژه تحقیقاتی تا مبلغ ۵۰۰ هزار دلار برای هر کدام کمک مالی شده است تا به اکتشاف و بهره‌برداری از ماه و فراتر از آن کمک کنند.

یکی از چیزهایی که ناسا از زمان آغاز در دهه ۱۹۵۰ همواره به دنبال آن بوده تمایل به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین در همه چیز از قبیل طراحی موشک تا طراحی خودکارهایی است که در گرانش صفر کار کنند. این رویکردی است که هم منجر به موفقیت و هم منجر به شکست شده است.

اکنون برنامه NIAC با هدف