کد خبر: 4184
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده

شعارسال: شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به تصویب التزام عملی به اسلام، انقلاب و نظام در اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: با پیشنهاد آقای مطهری در خصوص التزام عملی به اسلام، باید موضوعی آشکار باشد تا بگویند کسی به اسلام اعتقاد

شورای نگهبان کلیات اصلاح قانون انتخابات مجلس را تایید می‌کند

شعارسال: شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به تصویب التزام عملی به اسلام، انقلاب و نظام در اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: با پیشنهاد آقای مطهری در خصوص التزام عملی به اسلام، باید موضوعی آشکار باشد تا بگویند کسی به اسلام اعتقاد ندارد و یا در خصوص التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه اظهار شخص کافی است، البته اگر شورای نگهبان اصلاح قانون انتخابات مجلس را تایید کند.

او ادامه داد: در حال حاضر بحث شورای نگهبان در رد اصلاح قانون انتخابات مجلس مطرح است.

این نماینده مجلس در خصوص تاثیر این قانون در انتخابات مجلس یازدهم، تاکید کرد: اگر شورای نگهبان اصلاح قانون انتخابات مجلس را تایید کند و یا این قانون به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود و در آنجا به تصویب برسد، تعداد رد صلاحیت‌ها کاهش پیدا می‌‌کند.

بی‌مقدار در ادامه گفت: نماینده ای از شورای نگهبان در کمیسیون شوراها حضور داشت، بنابراین در خصوص کلیات این طرح به نظر نمی‌رسد که شورای نگهبان حرفی داشته باشد، اما شاید در جزییات مواردی را عنوان کنند.

او با بیان اینکه کلیات اصلاح قانون انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان تایید می‌شود، ادامه داد: با شورای نگهبان صحبت های مختلفی شده اما امکان دارد که در جزییات عنوان کند که این ماده باید اصلاح شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت اعتمادآنلاین ، تاریخ انتشار: 27 فروردین 1398 ، کدخبر: 285260 ، www.etemadonline.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
برچسب ها:
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها