کد خبر: 3994
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

شعارسال: افزایش نفوذ اقتصادی چین در منطقه غرب آسیا، نگرانی هایی را برای آمریکا به وجود آورده و شواهد حاکی از آن است که واشنگتن درصدد منع متحدانش برای گشترش روابط با چینی ها است. یکی از عمده ترین راهبردهای چین در خاورمیانه و آفریقا دستیابی و دسترسی به بنادر، آبراه ها، تنگه ها و

جنگ ریلی ایران و اسرائیل در منطقه

شعارسال: افزایش نفوذ اقتصادی چین در منطقه غرب آسیا، نگرانی هایی را برای آمریکا به وجود آورده و شواهد حاکی از آن است که واشنگتن درصدد منع متحدانش برای گشترش روابط با چینی ها است.

یکی از عمده ترین راهبردهای چین در خاورمیانه و آفریقا دستیابی و دسترسی به بنادر، آبراه ها، تنگه ها و خطوط حمل و نقل دریایی است که نگرانی هایی را در نزد واشنگتن ایجاد کرده است.

در این میان، یکی از بازیگرانی که در سالیان اخیر روابط خود را در حوزه اقتصادی و حتی نظامی گسترش داده، رژیم اسرائیل است. مسئله ای که به نظر می رسد چندان خوشایند آمریکایی ها نیست و در همین راستا، ترامپ که سیاست خاورمیانه ای خود را برپایه حمایت از اسرائیل بنا نهاده، از تل آویو انتظار دارد سطح روابط خود با چینی ها را گسترش ندهد.

در واقع، ترامپ که اقدامات بی سابقه ای را در حمایت از اسرائیل و شخص نتانیاهو( حمایت از او در انتخابات، به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان