کد خبر: 3827
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

شعارسال: «اخیرا در بازدید از منطقه کنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیم در ۳۷۰ واحد را به بنده نشان دادند که برای اسکان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده که فارغ از تخلفات زیست‌محیطی، نشان می‌دهد مجمع عملا به‌سمتی دیگر می‌رود. مگر مجمع اساسا چند کارمند دارد. قرار بود همان افرادی که

اعضای حزب نزدیک به محسن رضایی در مجمع تشخیص+جدول

شعارسال: «اخیرا در بازدید از منطقه کنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیم در ۳۷۰ واحد را به بنده نشان دادند که برای اسکان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده که فارغ از تخلفات زیست‌محیطی، نشان می‌دهد مجمع عملا به‌سمتی دیگر می‌رود. مگر مجمع اساسا چند کارمند دارد. قرار بود همان افرادی که در دولت، قوه قضاییه و مجلس مسئولیت دارند، به‌همراه چند نفر دیگر گرد هم آمده و در مورد مصالح نظام تصمیم بگیرند، اما حالا می‌بینیم که مسیر دیگری طی می‌شود.»

این صحبت‌های محمود صادقی، نماینده تهران است. صادقی سوال مهمی را مطرح کرده است. مجمع اساسا چند کارمند دارد؟

بررسی‌های رویداد۲۴ نشان می‌دهد اکثریت اعضای حزب توسعه و عدالت حزب نزدیک به محسن رضایی که اخیرا محمود روح الامینی دبیر کل آن رئیس خانه احزاب شده و همچنین تعداد قابل توجهی از اعضای ارشد ستاد‌های محسن رضایی کارمند مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند و در گروه‌ها، کمیته‌ها، و شاخته‌های استانی مجمع فعالیت می‌کنند.

چنین حجمی از حضور همزمان در یک ارگان دولتی/حکومتی و عضویت در یک حزب سیاسی، فقط در حزب جمعیت پیشرفت و عدالت دیده می‌شد که اکثر اعضای آن مدیران ارشد و میانی شهرداری تهران بودند و به نظر می‌رسد سردار محسن رضایی نیز همان مسیری را طی می‌کند که قبل از او سردار باقر قالیباف طی کرده بود.

جدول زیر قسمتی از مدیران مجمع تشخیص مصلحت را نشان می‌دهد که در ستاد‌ها و حزب نزدیک به محسن رضایی فعال بودند. البته به خاطر اینکه ترکیب اعضای کمیته‌های مجمع شفاف نیستند (لااقل در صفحات اینترنتی اسامی کامل آن‌ها درج نشده است) و همچنین اعضای ستاد‌های محسن رضایی نیز به طور کامل معلوم نیستند، هنوز قسمت زیادی از واقعیت حضور مدیران ارشد مجمع تشخیص مصلحت در ستاد محسن رضایی، واضح نیست.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی رویداد24 ، تاریخ انتشار: 25 فروردین 1398 ، کدخبر: 171163 ، www.rouydad24.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها