کد خبر: 3582
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

شعارسال: با این وجود، در مورد علل سقوط البشیر و فاصله گرفتن مردم از وی، تحلیل‌های درستی را می‌توان با توجه به شیوه حکومت ۳۰ ساله‌اش، ارائه کرد؛ البشیر در همان اوان حکمرانی خود و در سال ۱۳۷۰ به خبرنگار کیهان عربی گفته بود، انتخابات در حکومت وی جایی ندارد و الگویش نیز، «معمر قذافی»

عمرالبشیر۲۷ سال پیش به خبرنگار ما گفت مثل قذافی عقیده‌ای به انتخابات ندارم

شعارسال: با این وجود، در مورد علل سقوط البشیر و فاصله گرفتن مردم از وی، تحلیل‌های درستی را می‌توان با توجه به شیوه حکومت ۳۰ ساله‌اش، ارائه کرد؛ البشیر در همان اوان حکمرانی خود و در سال ۱۳۷۰ به خبرنگار کیهان عربی گفته بود، انتخابات در حکومت وی جایی ندارد و الگویش نیز، «معمر قذافی» (دیکتاتور برکنار شده لیبی) است! البشیر به این رویه و سیاست در تمام طول ۳۰ ساله حکومتش تکیه کرده بود.

او چند سال قبل نیز با نزدیک شدن به آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان، شکاف میان خود و مردم سودان را بیشتر کرد. همین بی‌توجهی به مردم و نزدیکی به جبهه ضدمقاومت و به‌ویژه مشارکت فعال در تجاوز به یمن و ارتکاب جنایت در این کشور، زمینه‌های سقوط عمر البشیر را فراهم کرده بود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری خبرآنلاین ، تاریخ انتشار: 24 فروردین 1398 ، کدخبر: 1249502 ، www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها