کد خبر: 1806
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۰۴

شعارسال: قابل پیش بینی بود که استقلال با شکست مقابل پرسپولیس درگیر حواشی شود چون تبعات باخت در دربی به این مهمی سنگین است اما استقلال به این جهت وارد حاشیه شد چون اتفاقات درون این تیم مثل آتش زیر خاکستر بود! پیش از این بازی اتفاقاتی رخ داد که البته به خاطر اهمیت بازی

واکاوی شکست استقلال مقابل پرسپولیس

شعارسال: قابل پیش بینی بود که استقلال با شکست مقابل پرسپولیس درگیر حواشی شود چون تبعات باخت در دربی به این مهمی سنگین است اما استقلال به این جهت وارد حاشیه شد چون اتفاقات درون این تیم مثل آتش زیر خاکستر بود! پیش از این بازی اتفاقاتی رخ داد که البته به خاطر اهمیت بازی رسانه ای نشد و شاید همین موضوع باعث شد تا هواداران این تیم تصور کنند شرایط آبی پوشان بسیار خوب است غافل از اینکه بازیکنان و کادر فنی استقلال روزهای سخت را پیش بینی می کردند. اما در زیر به برخی از مشکلات استقلال قبل از دربی اشاره می کنیم:

اول:کدهای هافبک استقلال که جدی گرفته نشد!

شاید از صحبت های پیش از دربی فرشید باقری در محل تمرین استقلال می شد فهمید که آبی پوشان چه مشکلاتی دارند. هافبک استقلال قبل از بازی مهم تیمش اشاره کرد که بازیکنان 10 روز است خوب تمرین نکرده اند تا همین خودش یک بهانه از مدیریت باشگاه باشد! شاید خیلی ها مدعی باشند پرسپولیس نیز در چنین شرایطی تمرین کرده اما بازیکنان استقلال از خانه به دوشی و از اینکه هر روز باید در یک استادیوم تمرین کنند خسته شده و به همین دلیل صدای اعتراض آنها بلند شد. این صحبت باقری شاید یک کد بود ولی هیچکس آن را جدی نگرفت و درست در روز بازی خبر مصدومیت دو بازیکن اصلی شفر روی صحبت های باقری صحه گذاشت.

دوم: جلسه پرتنش و بدموقع فتحی با بازیکنان

مهمترین اتفاق قبل از دربی برای استقلالی ها روز 5 شنبه رخ داد، روزی که باید مهمترین تمرین تاکتیکی تیم استقلال قبل از دربی برگزار می شد. طبق برنامه استقلالی ها ساعت 3 باید در زمین شماره 2 آزادی حاضر می شدند و به همین دلیل در جلسه فنی شرکت کردند اما حضور سرزده مدیرعامل استقلال در محل اردو برگزاری تمرین مهم پیش از دربی را با تاخیر رو به رو کرد. فتحی درست ساعت 3 در اردوی آبی پوشان حاضر شد اما او هرگز تصور نمی کرد بازیکنان این همه از شرایط گلایه کنند! هنگامی که استقلالی ها فتحی را دیدند خطاب به وی گفتند شما 4 ماه است دنبال زمین تمرین هستید و مرتب می گویید زمین نیست، آیا زمین تمرین گرفتن هم وظیفه ما است؟ در این نشست پرتنش بازیکنان از مدیرعامل خود گلایه کرده و یکی از بازیکنان در پایان نشست خطاب به وی گفت: حضور شما در اردو بیشتر اعصاب ما را خراب کرد تا اینکه به ما روحیه بدهد!

سوم:تمرین بدون تمرکز قبل از دربی

با پایان نشست فتحی با بازیکنان، اعضای کادر فنی و بازیکنان با چهره ای درهم در ورزشگاه آزادی حاضر شدند و از چهره آنها کاملا مشخص بود که در نشست مشترک با مدیرعامل صحبت های روحیه بخشی مطرح نشده است. از طرفی استقلالی ها یک ساعت زمان مفید را برای مرور کار تاکتیکی از دست دادند و تا آبی پوشان آماده تمرین جدی شدند تیم فوتبال گل گهر سیرجان وارد زمین شماره 2 آزادی شد و بگوویچ اعلام کرد راس ساعت 5 تمرین تیمش را در این زمین برگزار خواهد کرد. نکته عجیب اینجا بود که شاگردان بگوویچ نظاره گر مهمترین تمرین استقلال پیش از دربی بودند که در این لحظات فرهاد مجیدی از آنها خواست تا اطراف زمین تمرین خلوت شود تا بازیکنان در فضایی آرام تمرین کنند.

چهارم:اختلاف علنی که فتحی قادر به حل آن نیست

مصاحبه علی خطیر معاون باشگاه استقلال علیه خورشیدی داور دربی باعث شد تا صدای اعتراض شفر بلند شود. سرمربی آلمانی استقلال که از نداشتن زمین تمرین ثابت برای تیمش حسابی شاکی بود اعتقاد داشت چرا یک عضو باشگاه باید در مورد داور دربی صحبت کند و روی این تیم در بازی بار روانی ایجاد کند. شفر اعتقاد داشت که خطیر به جای مصاحبه باید یک زمین تمرین درست و حسابی برای باشگاه تهیه می کرد نه اینکه در مورد داور دربی حرف بزند اما این موضوع هم با سکوت همیشگی مدیرعامل استقلال همراه شد. ظاهرا مدیرعامل استقلال توانایی حل اختلاف سرمربی و معاونش را ندارد و در حالی که این 2 مدت ها است دچار مشکل هستند سعی دارد با سکوت به نحوی زمان را بگذراند تا بلکه این 2 نفر خودشان اختلافات را کنار بگذارند!

پنجم: مصدومیت بازیکنان در مهمترین بازی سال

شاید بدترین خبر برای کادر فنی و هواداران استقلال مصدومیت ووریا غفوری و محمد دانشگر درست یک روز قبل از دربی بود. در حالی که شفر هرگز تصور نمی کرد این بازیکنان در بازی به این مهمی غایب باشند اما در نهایت اتفاقی که نباید می افتاد، افتاد و 2 بازیکن مهم دفاعی آبی پوشان دربی 89 را از دست دادند.خود این موضوع هم بهانه ای برای سرمربی استقلال است که وقتی زمین تمرین مناسب در اختیار تیم نیست بازیکنان مصدوم می شوند و چنین اتفاقاتی می افتد. مصدومیت این 2 بازیکن هم یکی از دلایل باخت و ضعف استقلال در دربی 89 بود.

و در پایان….

هواداران استقلال دوست دارند بدانند دلیل این همه مماشات چیست؟ چرا مدیرعامل استقلال سرزده و یک روز قبل از دربی به محل اردو می رود،زمان تمرین از دست می رود و بازیکنانی که حداقل یک هفته درست و حسابی تمرین نکرده بودند مهمترین تمرین پیش از بازی را از دست می دهند.ای کاش مدیران استقلال حداقل یک بار هم که شده با هواداران صادقانه حرف بزنند که چرا باید استقلال از داخل خودش ضربه بخورد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 11 فروردین 1398 ، کدخبر: 13980110000679 ، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها