کد خبر: 1701
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

شعارسال : هیئت دولت سال گذشته دوبار با امام خامنه‌ای دیدار داشتند. اولین دیدار، یکشنبه 24 تیر و دومین دیدار در روز چهارشنبه 7 شهریور ماه برگزار شد که کمتر از 45 روز بین این دو دیدار فاصله وجود دارد. در این دیدارها مقام معظم رهبری رهنمودهایی به دولت داشتند و در مقابل نیز رئیس‌جمهور

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

شعارسال : هیئت دولت سال گذشته دوبار با امام خامنه‌ای دیدار داشتند. اولین دیدار، یکشنبه 24 تیر و دومین دیدار در روز چهارشنبه 7 شهریور ماه برگزار شد که کمتر از 45 روز بین این دو دیدار فاصله وجود دارد. در این دیدارها مقام معظم رهبری رهنمودهایی به دولت داشتند و در مقابل نیز رئیس‌جمهور گزارش‌هایی از عملکرد و برنامه‌ریزی‌های دولت به ایشان ارائه کردند.

در این گزارش، مباحث مطرح شده در این دیدارها را می‌خوانید:

** اولین دیدار؛ 24 تیر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت معظم له از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه‌ی انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

رهبر انقلاب اسلامی، تیم اقتصادی دولت را میاندار و محور اصلی کار و تحرک در کشور خواندند و همه‌ی دستگاه‌ها را به هماهنگی با آن فراخواندند.

«دنبال کردن جدی کارها با استفاده از امکانات و توانایی‌های کشور» سفارش دیگر رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان بود. ایشان افزودند: البته طرف‌های اروپایی موظفند تضمین‌های لازم را درخصوص برجام بدهند اما نباید اقتصاد کشور به این موضوع گره زده و معطل آن شود.

ایشان در همین زمینه به نمونه‌هایی از تخلفات برخی دستگاه‌ها و افراد در مسائل اخیر سکه و ارز اشاره و تأکید کردند: باید با متخلفان در هر سطحی که هستند برخورد شود.

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «حرف زدنِ رودرروی مسئولان با مردم و بیان شرایط» را لازم دانستند و خاطرنشان کردند: مشکلات را با مردم در میان بگذارید و ضمن ارائه‌ی اقدامات خود، نقشه‌ی دشمن را برای آن‌ها تبیین کنید.

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

ایشان در پایان گفتند: جداً معتقدم دولت به شرط انجام اقداماتِ لازم، خواهد توانست بر مشکلات فائق آید و توطئه‌های آمریکا را ناکام بگذارد.

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

در این جلسه، رئیس‌جمهور خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: همه‌ی تلاش خود را به کار می‌بندیم تا نکاتی را که بیان فرمودید، عملیاتی و اجرایی کنیم.

مشروح سخنان امام خامنه‌ای و رئیس‌جمهور در این دیدار را اینجا بخوانید

هیئت دولت نیز بعد از این دیدار بیانیه‌ای صادر کرد که در بخشی از این بیانیه‌ آمده است:

کلیه اعضای دولت و همه خادمان ملت در خانواده بزرگ دستگاه اجرایی با عزم و جدیت آمادگی دارند که تمام توان خود را برای حل مشکلات مردم و ادامه مسیر رشد و آرامش اقتصادی کشور، بکار گیرند و دشمنان ایران را در آسیب زدن به عزت و آرامش مردم شریف ایران، ناکام گذارند.

متن بیانیه هیئت دولت نیز اینجا قابل مشاهده است

** دیدار دوم؛ هفتم شهریور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، شاخص‌های حکومت علوی یعنی «عدالت، پاک‌دامنی، پارسایی و بامردم بودن» را معیار ارزیابی و سنجش اقدامات مسئولان برشمردند و با بیان نکات مهمی درباره‌ی مسائل اقتصادی، سیاست خارجی و اتحاد و انسجام داخلی، تأکید کردند: در زمینه‌ی اقتصاد باید قوی، پرحجم و باکیفیت کار کرد و مسئولان اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هفته‌ی دولت همچنین فرصتی برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف دستگاه‌ها و مسئولان دولتی است، افزودند: در این ارزیابی باید نقاط قوت و ضعف، با یکدیگر دیده شود تا بر نقاط قوت افزوده و نقاط ضعف برطرف شوند.

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه دشمن به‌دلیل برخی ضعف‌ها و خلأهای اقتصادی، بر موضوع اقتصاد کشور متمرکز شده است، خاطرنشان کردند: در زمینه‌ی اقتصادی باید قوی و پرحجم کار کرد و تمام خلأها را پر کرد که همه‌ی این موارد امکان‌پذیر و شدنی است و ما در اداره‌ی اقتصاد کشور بن‌بست نداریم.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین مدیریت اقتصادی افزودند: «باز کردن میدان برای فعالان سالمِ اقتصادی و جوانان مبتکر و پرتلاش و برطرف کردن موانع و بهبود فضای کسب‌وکار» و همچنین «بستن منافذ فساد و برخورد با مفسد» دو رکن مهم مدیریت اقتصادی کشور است.

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

ایشان کمبود برخی اقلام و کالاها در مقاطعی خاص را تصنعی و نوعی خرابکاری خواندند و افزودند: باید با چشمان باز این‌گونه کارها را تحت‌نظر داشته باشید و با آن‌ها مقابله کنید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از بی‌رغبتی دولت به استفاده‌ی گسترده از ظرفیت وسیع بخش خصوصی گفتند: اجرای صحیح و کامل سیاست‌های اصل 44 و استفاده از تجار، تولیدگران، صنعتگران، قطعه‌سازان و دیگر اجزای بخش خصوصی در مدیریت اقتصادی و پیشرفت کشور قطعاً مؤثر خواهد بود.

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

رهبر انقلاب درباره‌ی کشورهای اروپایی نیز گفتند: ارتباط و ادامه‌ی مذاکره با اروپا ایراد ندارد اما باید ضمن ادامه‌ی این کار، از آن‌ها درباره‌‌ی مسائلی نظیر برجام و یا اقتصاد، قطع امید کنید.

ایشان با تأکید بر منتفی بودن هرگونه مذاکره با آمریکایی‌ها افزودند: نتیجه‌ی مذاکره با مسئولان قبلی آمریکا که حداقل ظاهرساز بودند این‌گونه شد، حالا با مسئولان وقیح و هتاک فعلی که شمشیر را برای ایرانی‌ها از رو بسته‌اند چه مذاکره‌ای داریم؟ بنابراین مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها صورت نخواهد گرفت.

رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با بیان اینکه همه‌ی تلاش دولت این بوده که کشور را به نقطه‌ی مطلوب برساند، گفت: در پنج سال گذشته توفیقات خوبی همچون کاهش تورم، رشد اقتصادی و افزایش درآمد ناخالص ملی حاصل شده است.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه هدف آمریکایی‌ها بالاتر از فشار اقتصادی است و می‌خواهند یک بار دیگر به ایران برگردند و بر کشور مسلط شوند، خاطرنشان کرد: آن‌ها می‌خواهند مجدداً استقلال ایران را زیر پا بگذارند و بر مردم ایران آقایی کنند اما ملت ما هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرد و این را با ایستادگی و مقاومت خود به جهان نشان خواهد داد.

متن کامل سخنان امام خامنه‌ای و رئیس جمهور در این دیدار را اینجا بخوانید

در ادامه نمودار بیانات امام خامنه‌ای به دولت را مشاهده می‌کنید:

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت

14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت


14توصیه کلیدی رهبر انقلاب به دولت در سالی که گذشت


14 راهکار عملی برای حل مشکل اقتصاد نیز که در دو دیدار دولت با مقام معظم رهبری توسط ایشان به دولت ارائه شد در ادامه قابل مشاهده است:

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:10فروردین1398،کدخبر:1960714،www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها