کد خبر: 1761
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

شعارسال:شبکه فاکس‌نیوز از فرود اضطراری یک فروند هواپیمای «بوئینگ 737» در فرودگاه بین‌المللی «دالس» واشنگتن به واسطه انتشار بوی عجیب و ناخوشایند خبر داد. طبق این گزارش، این حادثه برای هواپیمایی رخ داد که از فرودگاه بالتیمور-واشنگتن به سمت «سان فرانسیسکو» در حرکت بود و بعد از فرود اضطراری در فرودگاه بین‌المللی دالس، در منطقه

یک بوئینگ 737 دیگر مجبور به فرود اضطراری شد

شعارسال:شبکه فاکس‌نیوز از فرود اضطراری یک فروند هواپیمای «بوئینگ 737» در فرودگاه بین‌المللی «دالس» واشنگتن به واسطه انتشار بوی عجیب و ناخوشایند خبر داد.

طبق این گزارش، این حادثه برای هواپیمایی رخ داد که از فرودگاه بالتیمور-واشنگتن به سمت «سان فرانسیسکو» در حرکت بود و بعد از فرود اضطراری در فرودگاه بین‌المللی دالس، در منطقه «لاودن» ایالت «ویرجینیا»، چندین نفر نیازمند کمک‌های پزشکی شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

یکی از مسافران پرواز گفت که بوی زننده، شبیه به «بوی سوخت» بود و با بلند شدن هواپیما از فرودگاه، این بو شدیدتر شد.

بنا به گفته وی، برخی از مسافران با مشکلات تنفسی و حتی احساس درد در قفسه سینه مواجه شدند و مسئولان پرواز متعهد شدند تا هزینه‌های پزشکی درمان مسافران را تقبل کنند.

پیشتر، به دنبال سقوط مرگبار یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس در اتیوپی، درست 10 دقیقه بعد از بلند شدن از فرودگاه «آدیس‌آبابا» و کشته شدن 157 نفر از سرنشینان آن، دولت آمریکا دستور از دور خارج کردن تمامی هواپیماهای سری «بوئینگ 737 مکس 8» و «بوئینگ 737 مکس 9» را صادر کرد.

بوئینگ 737 مکس-8، آخرین مدل این نوع هواپیما است که از سال 1960 پرواز کرده است. چهار مدل بوئینگ مکس با شماره های 7، 8، 9 و 10 وجود دارد و مدل 8 آن که در اندونزی و اتیوپی سقوط کرد دارای بیشترین طول مدت پرواز است. این هواپیما دارای سوخت کافی برای پروازهای طولانی مدت است و توسط برخی از شرکتها برای پرواز بین اروپا و شرق آمریکا نیز در نظر گرفته شده است.

هواپیمایی که در اتیوپی سقوط کرد از همان مدلی بود که در اکتبر 2018 در اندونزی سقوط کرد و تمامی 189 سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

سقوط این دو هواپیما در کمتر از 5 ماه باعث بروز بحران در پرواز هواپیماهای 737 در سرتاسر جهان شده است. تقریبا بیشتر کشورهایی که این مدل هواپیما از آسمان آنها عبور می‌کنند از جمله ایران تا روشن شدن وضعیت امنیت این هواپیما، پرواز آن را در آسمان خود متوقف کرده اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزای ایسنا،تاریخ انتشار 10 فروردین 98 ، کد خبر: 13980110000418،www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها