کد خبر: 1707
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

شعارسال: مجلس عوام انگلیس در رای گیری روز جمعه برای سومین بار پیاپی توافق برگزیت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس را رد کرد. در پی این اقدام انگلیس، «دونالد تاسک» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار نشست فوق‌العاده سران کشورها در روز 10 آوریل (21 فروردین) شد. برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه

مجلس عوام انگلیس توافق برگزیت را رد کرد

شعارسال: مجلس عوام انگلیس در رای گیری روز جمعه برای سومین بار پیاپی توافق برگزیت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس را رد کرد.

در پی این اقدام انگلیس، «دونالد تاسک» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار نشست فوق‌العاده سران کشورها در روز 10 آوریل (21 فروردین) شد.

برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه‌ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشورهای عضو را رقم می‌زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی‌هایی مواجه شده و دارای مولفه‌های متعددی است.

در رای گیری روز جمعه، 344 نماینده با طرح خروج ترزا می مخالفت کرده و 286 نماینده نیز از آن حمایت کردند.

نخست وزیر انگلیس پس از سومین شکست، گفت که دولت همچنان به تلاش خود برای خروج همراه با توافق از اتحادیه اروپا ادامه می‌دهد.

پس از سومین شکست ترزا می در پارلمان، «جرمی کوربین» رهبر مخالفان دولت بار دیگر خواستار استعفای نخست وزیر شد.

با توجه به عدم توافق مجلس عوام انگلیس درباره یک گزینه واحد و ناتوانی ترزا می برای تصویب توافق برگزیت در مجلس عوام، احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا از هر زمان دیگری بیشتر شده است.

پیشتر امروز جمعه (29 مارس) به عنوان تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تعیین شده بود اما بن‌بست سیاسی باعث شد که با درخواست انگلیس، اتحادیه اروپا مهلتی سه هفته‌ای برای تعویق خروج از اتحادیه تعیین کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 9 فروردین 1398 ، کدخبر: 13980109000602 ، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها