کد خبر: 1581
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

شعارسال:وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به منظور تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در جامعه هدف، گفت: همچنین کارت اعتباری مصالح ساختمانی حداکثر تا اواسط بهار عملیاتی می‌شود. به نقل از رادیو اقتصاد، محمد اسلامی با اشاره آغاز تحرک تولید مسکن و ساخت و ساز در سه ماهه

صدور کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای تولیدکنندگان مسکن

شعارسال:وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به منظور تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در جامعه هدف، گفت: همچنین کارت اعتباری مصالح ساختمانی حداکثر تا اواسط بهار عملیاتی می‌شود.

به نقل از رادیو اقتصاد، محمد اسلامی با اشاره آغاز تحرک تولید مسکن و ساخت و ساز در سه ماهه آخر سال ۹۷، اظهار داشت: خوشبختانه پروژه مسکن مهر با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و انجام اقدامات مناسب هم اکنون جانی تازه به خود گرفته است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر به یک دغدغه جدی برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل شده است، افزود: تحرک خوبی در بحث تکمیل پروژه‌های مسکن مهر ایجاد و این روند در سال پیش رو نیز به شدت پیگیری می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: جدا از تکمیل مسکن مهر پروژه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به منظور تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در جامعه هدف از دیگر دستور کارهای جدی وزارت راه و شهرسازی است.

اسلامی ادامه داد: خوشبختانه عملیات اجرایی این پروژه در سطح بسیاری از شهرهای کشور آغاز شده است.

اسلامی از همه فعالان، سازندگان و تولید کنندگان مسکن در کشور دعوت کرد به این قافله بپیوندند تا حرکت ساخت و ساز در جامعه رونق جدی به خود گیرد.

وی گفت: ایران با توجه به پیشینه تاریخی و همینطور ظرفیت عظیم مهندسی و معماری قابل ملاحظه و پر افتخار در صنعت ساختمان حق مطلب اینکه در زمینه مزبور پیشرو باشد کما اینکه در گذشته چنین بوده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نکته مهم و کلیدی در این ارتباط این است که با یک انضباط فکری و رفتاری بتوان به حرکت مزبور استمرار بخشید و در عین حال به نحوی عرضه مسکن را جریان سازی کرد که به صورت پایدار بتواند در عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کند.

اسلامی به موضوع کارت اعتباری مصالح ساختمانی نیز اشاره و بیان کرد: این کارت برای تولیدکنندگان و سازندگان مسکن شهری در نظر گرفته شد.

وی گفت: طرح مزبور حداکثر تا اواسط بهار عملیاتی می‌شود به نحوی که در خرید و سفارش انبوه مصالح تخفیف قابل ملاحظه‌ای در نظر گرفته شود تا بتواند دو نقش بسیار مهم داشته باشد؛ نخست تدارکات و لجستیک ساخت و ساز را فراهم کند و دیگر اینکه به کارخانه تولیدی مصالح ساختمانی در حالت توقف و رکود جانی دوباره ببخشد و همین طور در نهایت نتیجه این باشد که قیمت تمام شده تولید مسکن را بتوان با همان میزان درصد تخفیف مصالح کاهش داد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار9 فروردین 98، کدخبر: 4577863 ، www.mehrnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها