کد خبر: 1554
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

شعارسال:رئیس اورژانس کشور گفت: بیش از ۲۲۱۵۹ مصدوم ترافیکی توسط تکنسین‌های اورژانس به مراکز درمانی منتقل‌و بیش از ۲۹۰۸۳ نفر نیز به کمپ‌های اورژانس مراجعه کرده‌اند. پیر حسین کولیوند گفت: از ابتدای سال نو تاکنون اورژانس پیش بیمارستانی بیش از ۱۶۳۵۹۹ مورد مأموریت انجام داده است. رئیس اورژانس کشور در ادامه تشریح کرد: بیش از

بیش از ۲۲ هزارمصدوم ترافیکی توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند

شعارسال:رئیس اورژانس کشور گفت: بیش از ۲۲۱۵۹ مصدوم ترافیکی توسط تکنسین‌های اورژانس به مراکز درمانی منتقل‌و بیش از ۲۹۰۸۳ نفر نیز به کمپ‌های اورژانس مراجعه کرده‌اند.

پیر حسین کولیوند گفت: از ابتدای سال نو تاکنون اورژانس پیش بیمارستانی بیش از ۱۶۳۵۹۹ مورد مأموریت انجام داده است.

رئیس اورژانس کشور در ادامه تشریح کرد: بیش از ۲۲۱۵۹ مصدوم ترافیکی توسط تکنسین‌های اورژانس به مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند. بیش از ۲۹۰۸۳ نفر نیز به‌صورت سرپایی به کمپ‌های اورژانس مستقر در مسیرها مراجعه کرده‌اند.

وی در خصوص آمار کل بیماران در این مدت اظهار کرد: تعداد ۱۴۹۱۲۱۳ نفر به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲۴۸۷۴۹ نفر بستری شدند و تاکنون تعداد ۳۳۷۹۹ مورد عمل جراحی اورژانسی و تعداد ۱۶۰۰۷ مورد عمل جراحی الکتیو انجام‌شده و تعداد ۶۳۲۲ نفر در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های کشور بستری و تحت مراقبت قرارگرفته‌اند.

کولیوند با تأکید بر اینکه بیشترین علت مراجعه به مراکز درمانی بیماری‌های قلب، گوارشی، تنفسی و مغزی است ادامه داد: آمارهای مذکور نشان از حضور نیروهای فوریت‌های پزشکی با تمام توان است و آمار بستری‌ها و اعمال جراحی الکتیو و اورژانس نشان از حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های کشور دارد.

رئیس اورژانس کشور خاطرنشان کرد: البته خدمات فوریت‌های پزشکی و سلامت برای سیل‌زدگان همچنان با تمام توان ادامه دارد و اورژانس هوایی یکی از فعال‌ترین این واحدهاست که تاکنون توانسته افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات دهد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار9 فروردین 98، کدخبر: 370241، ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها