کد خبر: 1284
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۵:۲۰

شعارسال: حجت‌الاسلام والمسلمین ‌حسن روحانی ‌پس از ورود به استان گلستان عازم روستای چن سبلی در شهرستان آق قلا شد و از این منطقه که در اثر سیل و آبگرفتگی دچار خسارت شده بازدید کرد. رئیس جمهور در این بازدید با توضیح وزیر کشور و دیگر مسوولان ذیربط در جریان روند اقدامات در راستای امداد

گلستان را به روز اول باز می‌گر‌دانیم

شعارسال: حجت‌الاسلام والمسلمین ‌حسن روحانی ‌پس از ورود به استان گلستان عازم روستای چن سبلی در شهرستان آق قلا شد و از این منطقه که در اثر سیل و آبگرفتگی دچار خسارت شده بازدید کرد.

رئیس جمهور در این بازدید با توضیح وزیر کشور و دیگر مسوولان ذیربط در جریان روند اقدامات در راستای امداد رسانی و اسکان موقت مردم و تلاش‌های انجام شده برای رفع مشکلات و جبران خسارت‌های ناشی از سیل در این منطقه قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن روحانی در جمع مردم روستای چن‌سبلی با اشاره به اینکه دولت تمام توانش را برای کمک به سیل‌زدگان به میدان آورده است، گفت: گلستان را به روز اول باز می‌گر‌دانیم و ‌در کنار شما هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه روستاها و مناطقی که بر اثر سیل در استان گلستان آسیب دیده را به حالت اول بازمی‌گردانیم و به عنوان دولت وظیفه خود می‌دانیم که در کنار شما باشیم، اظهار داشت: ‌همه روستاها و مناطقی که رنج دیدند را با کمک مردم و با همه توان به حال اول بازمی‌گردانیم.

وی افزود: همه خانه‌هایی که آسیب دیدند را کمک خواهیم کرد تا بازسازی شود و رئیس بنیاد مسکن کشور همراه من است که وی مسئول این کار است و همه خانه‌هایی که آسیب دیدند و یا باید تخریب شوند را حمایت خواهیم کرد تا انجام شود.

رئیس جمهور اظهار کرد: می‌دانم که در غم و رنج و مشکلات هستید اما اصل باران خداوند نعمت است و با اینکه برای همه ما سختی و مشکلاتی را ایجاد کرده اما خداوند جبران خواهد کرد.

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: دولت به عنوان خادم شما و نماینده شما وظیفه خود می‌داند که با همه توان کنار شما باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در جلسه هیئت دولت برای جبران خسارت خانه ها و زندگی‌ مردم، دام و کشاورزی و صنعت و مغازه‌‌های آنان تصمیم گیری کرده و بودجه‌ای را مقرر کردیم، گفت: همه اینها را در حد توان و امکان خودمان جبران خواهیم کرد و امروز در دولت گفتم همه تلاش ما باید این باشد که ان شاء الله در بهار و تابستان، این مشکلات رفع شود.

روحانی با اشاره به اینکه روزی همه بندگان و کلید تمام آسمان و زمین دست خداوند بزرگ است، اظهار داشت: ما به عنوان بنده خدا، برادر کوچک و یار شما، همه توان‌مان را بکار خواهیم گرفت؛ هیچ ساعتی برای ما ساعت راحتی نخواهد بود، مگر اینکه شما مردم، رنج و مشکل‌ و غم‌تان برطرف شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مشکل اصلی در این منطقه به رودخانه‌ای برمی‌گردد که به آن رسیدگی نشده است؛ اگر به این رودخانه رسیدگی و لایروبی می‌شد و رسوب نداشت، تمامی این آب به دریا منتقل می‌شد.

روحانی با بیان اینکه مصب دریا و مسیر رودخانه دچار مشکل است و رفع این مشکل وظیفه دولت است، اظهار داشت: با همه توان‌مان این کار را دنبال خواهیم کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در این دولت در چند سال گذشته در قسمت‌هایی زهکشی البته نه برای مقابله با سیل بلکه با هدفی دیگر انجام گرفت و در این حادثه بسیار کمک کرد، خاطرنشان کرد: دولت این اقدام را امسال با شدت و قدرت بیشتری ادامه خواهد داد.

روحانی افزود: زهکشی باعث می‌شود هم زمین‌ها برکت پیدا کرده و محصولات افزایش پیدا کند و هم اینکه اگر سیلی بیاید آب به دریا منتقل شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ممکن است در این منطقه نیاز باشد سد دیگری ایجاد کنیم که روند آن را تسریع خواهیم کرد، گفت: این حادثه درست است که غم و رنج زیادی برای مردم ایجاد کرد، اما می‌تواند یک درسی برای همه باشد که از امروز به فکر این باشیم که مشکلات را حل کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: ممکن است این سیل 5 الی 10 سال دیگر بیاید اما اگر رودخانه آماده‌ای داشته باشیم که کشش آب را داشته باشد، هیچ وقت مشکل نخواهیم داشت.

رئیس جمهور با تقدیر از تلاش‌های وزیر کشور، مسوولان استان، سپاه و ارتش و همه نیروهایی که به کمک و امداد مردم آمدند، گفت: مطمئن باشید که این یاری و کمک را با همدلی مردم ایران، دولت و نیروهای مسلح ادامه خواهیم داد.

بازدید از مناطق سیل‌زده و شرکت در جلسه ستاد بحران گلستان از برنامه های رئیس‌جمهور است.

وزیر اطلاعات، نیرو، راه و شهرسازی، کشاورزی و شماری از معاونان و مسئولان ملی رییس جمهور را در این سفر همراهی می کنند. گلستان ده روز است درگیر سیل است و آق قلا، گنبدکاووس و گمیشان بیشترین خسارت از سیل را دیده اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 7 فروردین 1398 ، کدخبر: 1976963 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها