کد خبر: 1326
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

شعار سال: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم عزیز و خونگرم استان‌های گلستان و مازندران، گفت: در این روزهای آغاز سال، حداقل ۲۶ استان کشور با بحران آب و هوا بی‌سابقه طی ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته مواجه شدند؛ گرچه برای برخی

پیشانی دشمنان ایران از سیل‌سواری بر مشکلات به صخره می‌خورد

شعار سال: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم عزیز و خونگرم استان‌های گلستان و مازندران، گفت: در این روزهای آغاز سال، حداقل ۲۶ استان کشور با بحران آب و هوا بی‌سابقه طی ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته مواجه شدند؛ گرچه برای برخی از هموطنان ما مشکل و زحمت ایجاد شده است, اما باران در اصل رحمت خداوند آن هم برای کشوری است که سال‌ها با خشکسالی مواجه بوده است.

رئیس جمهور افزود: در بازدید از روستاهای چن‌سبلی در استان گلستان و کردخیل در استان مازندران، با مردمی بسیار بزرگوار، بامحبت و میهمان‌نواز مواجه شدیم؛ مردمی که بسیاری از آنان سرمایه‌های خود را از دست داده بودند و درد و مشکل داشتند؛ اما با چهره‌ای گشاده از ما پذیرایی کردند و باید قدردان این مردم بزرگ بود.

وی با اشاره به طرح برخی ادعاهای ناصواب در فضاهای حقیقی و مجازی، افزود: بارش ناگهانی و شدید در یک مقطع زمانی کوتاه سیل درست می‌کند. سیل صرفاً برای ایران نیست در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد؛ اما می‌توان اقداماتی انجام داد که خسارت سیل کم و ناچیز شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به سیل نیواورلئان در آمریکا و یا زلزله مخرب اخیر ایتالیا و گرفتار شدن چند روزه مردم در این کشورها تا رسیدن نیروهای امدادی، ادامه داد: شما آن وضعیت در آن کشورهای پیشرفته را با زلزله کرمانشاه مقایسه کنید و کاری که مردم با عظمت و نیروهای امدادی ما انجام دادند. این حضور داوطلبانه مردم برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، افتخاری بزرگ برای ملت ما است.

روحانی گفت: سیل به ما خسارت زد، برای مردم ما رنج و ناراحتی به وجود آورد و بعضی از عزیزان را از دست ما گرفت؛ اما در عین حال یک اتحاد، وحدت و انسجام فوق‌العاده‌ای همین حادثه میان ملت ما به‌وجود آورد و به نظر من چشم دشمنان ما را این محبت، عظمت و همیاری و اخوت مردم، کور کرد. آنها فکر کردند اگر ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن نشد، حالا در ایام اول فروردین می‌توانند نه موج‌سواری بلکه سیل‌سواری کنند اما نمی‌دانند کسی که سوار سیل شود، پیشانی‌اش به صخره می‌خورد و جان سالم به در نمی‌برد.

رئیس جمهور با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان با هدف ایجاد تفرقه میان ملت ، گفت: خداوند بر خلاف خواست دشمنان، کاری کرد که وحدت و عظمت ملت ، نیروهای مسلح، امدادی، بهداشتی و درمانی و مدیران ما به رخ جهانیان کشیده شود.

وی افزود: خیلی خوشحال شدم وقتی در همین دو روستا به عنوان خادم مردم میهمان آنها شدم ، خوش آمد گفته و می گفتند در خانه ما بمان و دیگری می گفتند چند دقیقه هم به خانه ما بیا و این افتخاری برای ما است و تمام خستگی‌ام برطرف شد وقتی دیدم که مردم ما قدردان و قدرشناس هستند؛ مردمی که می دانند به رغم تلاش سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن هفته‌ها و ماه‌ها همچنان طول خواهد کشید تا خانه تخریب شده آنها بازسازی و تعمیر شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ما کاملاً شرایط را درک و حس می‌کنند، چرا که ۱۳ آبان به رغم آنکه دشمنان امیدها بسته بودند ، نتوانست آنان را بشکند، گفت: ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر را آمریکایی‌ها فقط برای رصد و پایش تحریم‌های ایران متمرکز کرده‌اند؛ اما موفق نیستند چرا که مردم ما با درک واقعیت‌ها ، در صحنه حضور دارند و خوب می‌دانند اینهایی که امروز بر کاخ سفید حاکم شده‌اند کینه‌توزانی هستند که سالیان دراز داشتند دنبال فرصتی می‌گشتند تا بدترین ضربه را به ملت ایران بزنند.

روحانی با اشاره به ناکامی آمریکا برای جمع کردن متحدانی برای خود در پیشبرد تحریم‌های ضدایرانی گفت: من در همین دوره تحریم به اروپا رفتم. آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها با آنها تماس گرفتند که سفر فلانی را لغو کنید و بعد که موفق نشدند یک حادثه‌ای در اروپا درست کردند که نمی‌خواهم توضیح دهم که این حادثه را چگونه ساختند که قانع کنند سفر رئیس جمهور ایران به اروپا لغو شود و هیچ‌کس لغو نکرد و بهترین استقبال از هیئت ایرانی شد.

رئیس جمهور افزود: بعضی‌ها می‌گویند در عراق یک استقبال بی‌نظیر شد. عراق جای خود دارد. همسایه و عزیز و برادر ماست، حتی اروپایی‌ها بهترین استقبال را انجام دادند؛ چرا آمریکا موفق نمی‌شود؛ چرا آمریکا در ورشو همه را جمع می‌کند تا اروپایی‌ها بگویند که ما برجام را قبول نداریم اما موفق نمی‌شود؟ این عظمت ملت ایران است. دولت یعنی ملت، دولت فرد نیست. دولت چیزی جز نماینده مردم نیست و رئیس جمهور هر چه دارد از آراء مردم دارد و الا کسی نیست.

وی تأکید کرد: حسن روحانی یک طلبه و یک فرد عادی مثل همه مردم ایران است و هر چه دارد از آراء و پشتیبانی مردم و نمایندگی ملت ایران است و الا چیز دیگری نیست.

روحانی تصریح کرد: این عظمت ملت ایران است که باعث می شود آمریکا با آن قدرت و هیمنه‌اش که در کنارش، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای مرتجع منطقه را دارد ، موفق نشود.

رئیس جمهور با اشاره به فشارهای تحریم‌های آمریکا به ملت ایران گفت: روشن شد که آمریکایی‌ها دوست ملت ایران نیستند چرا که آنها کل ملت ایران را تحت فشار قرار داده‌اند. مردم ما بسیار خوب هستند. اما در این میان یک عده اقلیت دلال فرصت طلب مثل همه دیگر کشورها داریم که از وضعیت با گران کردن کالاها سوءاستفاده می‌کنند. بخشی از اینها کسانی هستند که اکنون ‌دستگاه‌های امنیتی، سپاه و قوه قضائیه در حال برخورد با آنها است.

وی ضرورت حفظ محیط زیست را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید جنگل‌ها و مراتع را تخریب کنیم و به رودخانه‌ها بی‌توجه باشیم و یا در مصب و بستر آنان ساختمان و هتل درست کنیم. این حوادث به دولت، قوه قضائیه، قوه مقننه و نیروهای مسلح و به همه مردم درباره ضرورت حفظ محیط زیست هشدار می‌دهد.

روحانی با قدردانی از همه نیروهایی که در جریان سیل اخیر به کمک مردم شتافتند، گفت: اینکه می بینیم در استان های سیل زده، همه دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه، امام جمعه محترم، علما، نیروهای مسلح و مجموعه مردم، همه با وحدت در کنار هم هستند، نعمتی خداوندی است که باید قدردان و شکرگزار باشیم.

وی تصریح کرد: نهادهای عمومی، نیروهای مسلح و مردم در این حادثه سیل، در سراسر کشور واقعاً سنگ تمام گذاشتند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه ازاد اسلامی تاریخ انتشار8 فروردین 98، کد خبر: 370060، www..ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها