کد خبر: 1305
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

شعار سال: وزیر جهاد کشاورزی از مصوبه دولت برای پرداخت وام بلاعوض و تسهیلات بدون بهره برای جبران خسارت بخش کشاورزی در مناطق آسیب دیده از سیل خبر داد.  «محمود حجتی» در حاشیه نخستین جلسه هیات دولت در سال 98 افزود: دولت مصوب کرد به ازای هر دام سبک 500 هزار تومان وام بلاعوض و

پرداخت وام بی بهره به کشاورزان مناطق سیل زده تصویب شد

شعار سال: وزیر جهاد کشاورزی از مصوبه دولت برای پرداخت وام بلاعوض و تسهیلات بدون بهره برای جبران خسارت بخش کشاورزی در مناطق آسیب دیده از سیل خبر داد.

 «محمود حجتی» در حاشیه نخستین جلسه هیات دولت در سال 98 افزود: دولت مصوب کرد به ازای هر دام سبک 500 هزار تومان وام بلاعوض و 500 هزار تومان تسهیلات بدهد؛ تسهیلاتی که دولت کارمزد و سود آن را تقبل می کند و در واقع تسهیلات بدون بهره است.
وی ادامه داد: برای دام‌های سنگین به ازای هر دام سه میلیون تومان وام بلاعوض و سه میلیون تومان تسهیلات بدون بهره در نظر گرفته شده است.
حجتی اضافه کرد: برای بخش زراعت، باغ و زنبورداری و دیگر بخش‌های مرتبط تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.
وزیر جهاد کشاورزی یادآوری کرد: سیل در استان گلستان یک هزار و 50 میلیارد تومان و در استان مازندران 550 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است.
 بارش های سنگین روزهای گذشته موجب وقوع سیل در برخی نقاط کشور مانند استان های گلستان، مازندران، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد شد.
رییس سازمان دامپزشکی کشور امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: چهار هزار و 636 راس دام سبک و سنگین در پی حادثه سیل اخیر در استان‌ های مازندران، گلستان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی تلف شد.
«علیرضا رفیعی پور» افزود: از این تعداد، چهار هزار و 500 راس دام سبک و 136 راس دام سنگین بود.
وی ادامه داد: پنج هزار و 975 کندوی زنبور عسل خسارت دید که پنج هزار و 680 کندو مربوط به استان مازندران و 295 کندو مربوط به استان گلستان می شد.
به گفته وی، 841 هزار و 500 قطعه طیور اعم از نیمچه گوشتی، مادر و تخمگذار و همچنین 94 مزرعه پرورش ماهیان سردابی و 500 هکتار مزرعه پرورش ماهیان گرمابی در استان‌های گلستان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد خسارت دیدند.
شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار:7فروردین 1398،کدخبر:83257006،www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها