کد خبر: 1357
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

شعار سال: «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت که شبه نظامیان و کلاه سفیدها در حال برنامه ریزی برای انجام یک حمله شیمیایی در ادلب هستند. براساس این گزارش، ادلب جزو آخرین مناطقی است که همچنان بخشی از تروریستها مانند جبهه النصره هنوز در آنجا حضوری فعال دارند. هرچند که این

تدارک تروریست ها برای یک حمله شیمیایی

شعار سال: «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت که شبه نظامیان و کلاه سفیدها در حال برنامه ریزی برای انجام یک حمله شیمیایی در ادلب هستند.

براساس این گزارش، ادلب جزو آخرین مناطقی است که همچنان بخشی از تروریستها مانند جبهه النصره هنوز در آنجا حضوری فعال دارند. هرچند که این افراد با هماهنگی مقامات سوریه از دیگر مناطق به آنجا منتقل شده‌اند.

نبنزیا افزود: تروریستهای «هیئه تحریر الشام» کنترل 90 درصد از استان ادلب را در اختیار دارند و طی ماههای اخیرا مرتبا حملاتی را علیه نیروهای سوری ترتیب داده‌اند. ما عمیقا نگران اطلاعاتی هستیم که از تدارک تروریستهای تحریر الشام با حمایت کلاه سفیدها برای انجام اقداماتی با استفاده از گازهای سمی خبر میدهد.

اوایل سال جاری میلادی نیز وزارت خارجه روسیه از استقرار تجهیزات کلاه سفیدها در چندین بیمارستان در استان ادلب خبر داده بود. مسکو گفته بود این افراد به دنبال استفاده از گازهای شیمیایی و نسبت دادن آن به نیروهای ارتش سوریه هستند.

پیش از این کشورهای غربی با ادعای انجام حملات شمیایی توسط ارتش سوریه چندین بار به خاک سوریه حمله موشکی کرده‌اند.

اولین بار، فروردین ماه سال ۱۳۹۶ بود که آمریکا به بهانه حمله شیمیایی در «خان شیخون»، به پایگاه هوایی «الشعیرات» ارتش سوریه در در استان حمص حملات موشکی کرد.

دومین حمله به بهانه سلاح‌های شیمیایی، ۲۵ فروردین سال 1397 توسط سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس انجام شد و آنها جمعا ۱۰۰ موشک به سوریه شلیک کردند.

این درحالیست که دولت سوریه در سال ۲۰۱۴ بر اساس توافقی میان آمریکا و روسیه زرادخانۀ تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل و سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داد. دمشق همچنین بارها دربارۀ تسلیحات شیمیایی معارضان و تروریست‌ها و امکان استفاده از این تسلیحات در مناطق غیرنظامی هشدار داده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مشرق تاریخ انتشار8فروردین 98، کد خبر: 946674، www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها