کد خبر: 1191
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

شعارسال: این روزها سیل، کابوس همه مردم ایران شده است و هر لحظه خوف آن می‌رود که این بلای طبیعی دامن نقطه‌ای دیگر از کشور را بگیرد. شروع سیل از استان گلستان و مازندران بود و حال این حادثه به شهرهایی مثل شیراز و قم هم رسیده است. پس از گذشت چند روز از جریان

رسوب چندساله در سدهای استان گلستان لایروبی نشده بود

شعارسال: این روزها سیل، کابوس همه مردم ایران شده است و هر لحظه خوف آن می‌رود که این بلای طبیعی دامن نقطه‌ای دیگر از کشور را بگیرد. شروع سیل از استان گلستان و مازندران بود و حال این حادثه به شهرهایی مثل شیراز و قم هم رسیده است. پس از گذشت چند روز از جریان سیل استان‌های گلستان و مازندران به نظر می‌رسد که شرایط در این دو استان رو بهبود است اما همچنان بحث در خصوص چرایی این سیل داغ است.

شهرام کوسه‌غراوی یکی از نمایندگان استان گلستان در مجلس در خصوص اینکه گفته می‌شود سدها به لحاظ فنی و معماری ایراد داشته به رویداد۲۴، گفت: اکنون پس از سیل‌های وسیعی که در برخی نقاط کشور راه افتاده بعضی افراد روی به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه آورده‌اند. در خصوص سدهای استان گلستان باید بگویم این سدها به لحاظ فنی مشکل خاصی نداشته و بیان این صحبت‌ها تنها به اضطراب مردم منطقه می‌افزاید. در شرایط کنونی حفظ آرامش مهمترین اصل است که امیدوارم همه به این موضوع بیش از پیش توجه کنند.

وی افزود: سدهای استان گلستان گنجایش لازم را داشته و ۳۵ میلیون مترمکعب ظرفیت دارند و همچنان استوار و برقرار هستند اما مشکل، رسوب‌های چند سال گذشته در این سدها بود که کاش قبل از وقوع این حادثه برای این موضوع فکری می‌شد.

کوسه‌غراوی در پاسخ به اینکه تکلیف مردمی که خانه‌ها و محصولات کشاورزان آن‌ها آسیب‌دیده و بیمه نبودند چه می‌شود، گفت: در شرایط فعلی دولت باید به همه کسانی که در این سیل‌ها آسیب دیده‌اند، کمک کند. افرادی که در حوزه کشاورزی فعال بودند و بواسطه این سیل، دستاورد یک سال آن‌ها از بین رفته را نباید به حال خود رها کرد، این افراد هموطن ما هستند و لازم و ضروری است که حمایت شوند تا آینده خود را از دست رفته نبینند. از طرفی مردمی هم که منازلشان تخریب یا آسیب دیده هم باید کمک شوند، مگر می‌شود به خانواده‌ای که خانه‌اش را از دست داده گفت چون منزل خود را بیمه نکردی پس حمایت نمی‌شوی؟! البته دولت به این موضوع واقف است و امیدوارم که هرچه زودتر برآورد خسارت شود و با تمهیدات لازم، مبالغی جهت بازسازی منازل و شغل‌های مردم در نظر گرفته شود.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس در خصوص وضعیت کنونی حوزه انتخابیه‌اش، گفته: وضعیت در حوزه انتخابیه بنده در حال عادی شدن است و جا دارد از سپاه، ارتش و مردمی که از نقاط مختلف کشور به استان گلستان آمدند تا به مردم آسیب‌دیده کمک کنند، تشکر کنم. هرچند وضعیت امدادرسانی به مردم از سوی دولت و سازمان‌های مختلف سرعت پیدا کرده ولی این مدیریت تا اتمام این بحران، ضرورت است. در حال حاضر، پوشاک و لوازم بهداشتی نیاز اصلی مردم آسیب‌دیده است که امیدوارم با همکاری مردم دیگر نقاط کشور، این کمک‌ها به دست مردم سیل‌زده برسد.

کوسه‌غراوی در پایان در خصوص اینکه چند روز دیگر شرایط استان، عادی خواهد شد و تاکنون میزان تلفات جانی چقدر بوده، گفت: خیلی خوشبین هستیم که در روزهای آتی این بلا در استان گلستان کاملاً رفع شود، اما باز هم باید تاکید شود که حمایت دولت از مردم آسیب‌دیده پس از رفع بلا بسیار اهمیت دارد. مردم سیل‌زده، نگران آینده و جبران ضررهایی هستند که به آن‌ها وارد شده و دولت باید این اعتماد را به مردم بدهد که تا انتها حامی آن‌ها خواهد بود. متاسفانه در حوزه انتخابیه بنده دو نفر جان خود را از دست دادند که لازم می‌دانم از طریق رسانه شما به خانواده این عزیزان تسلیت عرض کنم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی رویداد24 ، تاریخ انتشار: 7 فروردین 1398 ، کدخبر: 169493 ، www.rouydad24.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها