کد خبر: 920
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

شعار سال:حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران در کنگان استان بوشهر اظهار داشت: کمبود شدید آب در سطح کشور و به‌خصوص در مناطق ساحلی سبب شده تا با توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها،، استحصال آب شرب از دریا در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد. وی اضافه کرد: کشور ایران در شرایطی دوره 15 ساله خشکسالی را پشت سر

مشکل آب شرب شهر‌های ساحلی با توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها بر‌طرف می‌شود

شعار سال:حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران در کنگان استان بوشهر اظهار داشت: کمبود شدید آب در سطح کشور و به‌خصوص در مناطق ساحلی سبب شده تا با توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها،، استحصال آب شرب از دریا در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.

وی اضافه کرد: کشور ایران در شرایطی دوره 15 ساله خشکسالی را پشت سر می‌گذارد که چاره‌ای جز استفاده از منابع آبی مانند دریا برای استحصال و شیرین‌سازی آب شرب مردم ندارد.

وزیر نیرو بیان کرد: اجرای موفقیت‌آمیز چندین پروژه ساخت تاسیسات آب‌شیرین‌کن در مناطق ساحلی کشور در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان این امکان را برای وزارت نیرو محقق کرده که به شکل برنامه‌ریزی شده به سمت توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها برود.

وی ادامه داد: ایجاد بسته‌های مناسب تشویقی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ورود به سرمایه‌گذاری در ایجاد تاسیسات آب‌شیرین‌کن سبب شده است که با استقبال خوبی از طرف بخش خصوصی در این زمینه مواجه شویم.

چیت‌چیان یادآور شد: هم اینک در سطح مناطق ساحلی کشور 50 پروژه آب‌شیرین‌کن وجود دارد که با ورود آنها به مدار تولید، انتظار می‌رود که مشکل آب شرب مصرفی این مناطق رفع شود.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تاسیسات آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در بخش‌های جنوبی این استان در زمینه تهیه آب شرب احساس می‌شد این پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفت که انتظار می‌رود تامین آب برای استان بوشهر که پیش از این با مشکلات فراوانی انجام می‌شد، محقق شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 10 دی 1395، کد مطلب:13951009000794:www.farsnews.com


منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها