کد خبر: 690
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۵۴

شعار سال: حسین نحوی نژاد روز دوشنبه گفت: یکی از پژوهش های سازمان بهزیستی کشور که به صورت سالانه انجام می شود، بررسی روند اجرایی طرح های مناسب سازی است. وی ادامه داد: اکنون کارگروهی به همین منظور با مسئولیت وزارت کشور برای بررسی هرچه عمیق تر موضوع مناسب سازی تشکیل شده که این روند کند

فقط 30 درصد معابر و خیابان های کشور برای معلولان مناسب سازی شده است

شعار سال: حسین نحوی نژاد روز دوشنبه گفت: یکی از پژوهش های سازمان بهزیستی کشور که به صورت سالانه انجام می شود، بررسی روند اجرایی طرح های مناسب سازی است.

وی ادامه داد: اکنون کارگروهی به همین منظور با مسئولیت وزارت کشور برای بررسی هرچه عمیق تر موضوع مناسب سازی تشکیل شده که این روند کند را تسریع بخشد.

نحوی نژاد گفت: با درنظر گرفتن وضعیت منازل و اماکن خصوصی این درصد مناسب سازی کاهش بیشتری را نشان خواهد داد .

معاون توانبخشی بهزیستی کشور اضافه کرد: براساس مصوبه بازنگری قانون جامع حمایت از معلولان مجلس شورای اسلامی ،سازمان بازرسی درکنار بهزیستی برای نظارت بیشتر در امر مناسب سازی معابر و خیابان ها قرار گرفته اند .

وی تاکید کرد:طی پنج سال آینده اقدامات جدی دراین زمینه انجام می شود و در بین دستگاه های اجرایی شهرداری ها نقش تعیین کننده تری برای اجرای بهتر این طرح دارند.

نحوی نژاد با اشاره به اهتمام دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات معلولان گفت: نزدیک به 10 سال است که قانون جامع حمایت از معلولان برای مناسب سازی معابر و یارانه مراقبتی معلولان و سالمندان وضع شده که محل تامین اعتبار آن شفاف نبوده است .

وی افزود: براین اساس برخی دستگاه های اجرایی اجازه تخطی به خود می دادند که بازنگری این قانون ازسوی دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت.

با اندکی اضافه و تلخیص برگرفته از وب سایت خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 25 آبان 1394، کد مطلب: 81840801 (4990683):www. irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها