کد خبر: 904
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

شعار سال: اختلاف دو نهاد بین‌المللی فوتبال درباره فرمت جدید جام جهانی باشگاه‌ها وارد دور تازه‌ای شده است. همانند همیشه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در حال مبارزه با یکدیگر هستند. در این مقابله جدید که پیرامون تغییر فرمت جام جهانی باشگاه‌ها توسط فیفا و مخالفت شدید یوفاست، چیز جدیدی وجود

جنگ فیفا و یوفا بر سر پول یا فوتبال؟

شعار سال: اختلاف دو نهاد بین‌المللی فوتبال درباره فرمت جدید جام جهانی باشگاه‌ها وارد دور تازه‌ای شده است.

همانند همیشه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در حال مبارزه با یکدیگر هستند. در این مقابله جدید که پیرامون تغییر فرمت جام جهانی باشگاه‌ها توسط فیفا و مخالفت شدید یوفاست، چیز جدیدی وجود ندارد. فیفا و یوفا از زمان طولانی در مقرهای خود در سوئیس همانند سگ و گربه کنار هم زندگی می‌کنند! سپ بلاتر، رئیس پیشین فیفا سال‌ها با رؤسای یوفا همانند لنارت یوهانسون، میشل پلاتینی و جانی اینفانتینو در جنگ بود. حالا این نفر آخر (جانی اینفانتینو) پس از حضور در سمت ریاست فیفا منافعش را به‌طور چشم‌گیری تغییر داده است. این افراد، مقام‌های رسمی یک بازی هستند که شاید فوتبال محبوب همگان را مورد تأثیر قرار دهند.
تیم‌های اروپایی با ارسال نامه رسمی به یوفا و اطلاع‌رسانی آن به رئیس فیفا اعلام کردند تحت هیچ شرایطی موافق تغییر فرمت جام جهانی باشگاه‌ها نیستند و آن را تحریم خواهند کرد. جانی اینفانتینو، رئیس فیفا اما چندان نگران تحریم شدن جام جهانی باشگاه‌ها نیست. او گفت: ما امیدواریم که تمام تیم‌های بزرگ در این رقابت‌ها شرکت کنند، در این خصوص بحث‌هایی مثبت و سازنده صورت گرفته است و این روند ادامه خواهد داشت.

اعضای شورای فیفا مدتی قبل پیشنهادی را از سوی اینفانتینو دریافت کردند که براین‌اساس جام جهانی باشگاه‌ها با حضور 24 تیم به‌جای هفت تیم برگزار می‌شود و زمان رقابت‌ها نیز به فصل تابستان تغییر می‌یابد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 4 فروردین 1398 ، کدخبر: 1974834 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها