کد خبر: 217
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

شعار سال : همایش بین المللی راهبردی دیابت دیروز و امروز در مرکز همایش های سازمان صداو سیما برگزار شد. در نخستین روز برگزاری این همایش از سند ملی دیابت رونمایی شد و در روز دوم این همایش محمد باقر لاریجانی چاقی و مصرف بالای سدیم و مصرف قند را عمده ریسک فاکتورهای ابتلای به

80 درمانگاه دیابت کجای شهر است که بیماران نمی دانند

شعار سال : همایش بین المللی راهبردی دیابت دیروز و امروز در مرکز همایش های سازمان صداو سیما برگزار شد.

در نخستین روز برگزاری این همایش از سند ملی دیابت رونمایی شد و در روز دوم این همایش محمد باقر لاریجانی چاقی و مصرف بالای سدیم و مصرف قند را عمده ریسک فاکتورهای ابتلای به دیابت عنوان کرد.

در این پنل که به بررسی سند ملی دیابت پرداخته شد با حاشیه هایی همراه بود.

در حالی که محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت از از راه اندازی 80 درمانگاه دیابت در 80 بیمارستان کشور و از راه اندازی 600 کلینیک ویژه خبر داد، رییس سازمان غذا و دارو هزینه سالیانه تامین داروهای دیابتی را معقول خواند و اظهار کرد: هزینه دارویی بیماران دیابتی به صورت سرانه 55 دلار است و این میزان منطقی است.

اما این اظهار نظر با اعتراض یکی از حضار مواجه شد. او که ادعا می کرد مادر یک دیابتی نوع یک است، از وجود درمانگاه های دیابت که به گفته مسوولان به بیماران خدمات رایگان ارائه می کنند اظهار بی اطلاعی کرد.

وی بر خلاف نظر رئیس سازمان غذا و دارو هزینه های دیابت را کم ندانست و تصریح کرد: تنها انسولین دریافتی این بیماران تحت حمایت بیمه است و دیگر تجهیزات هزینه های زیادی را بر خانواده ها تحمیل می کند.

این شخص از نبود حتی یکی از بیماران دیابتی در همایشی که منتسب به دیابتی هاست انتقاد کرد و گفت: چطور می توانیم بدون حضور دیابتی ها درباره آن ها تصمیم بگیریم.

محمد باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت با اذعان این که بیماران دیابتی مشکلات بسیاری دارند، گفت: ما از این مشکلات خبر داریم و برگزاری چنین همایش هایی برای حل این مشکلات است.

محمد آقاجانی هم با تاکید بر این که در حال حاضر 80 درمانگاه دیابت در کشور فعال هستند، گفت: در حال راه اندازی 250 کلینک ویژه دیگر هستیم تا خدمات درمانی خود را افزایش دهیم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری موج ، تاریخ نشرخبر : 3 آذر 1394 کد مطلب : – www.mojnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها