کد خبر: 402
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

شعارسال : به همت معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار، سامانه شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب و کار به نشانی http://Ria.mefa.irراه اندازی شد. این سامانه در راستای شناسایی قوانین و مقرات مخل و مزاحم بهبود محیط کسب و کار

سامانه قوانین مخل کسب و کار راه‌اندازی شد

شعارسال : به همت معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار، سامانه شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب و کار به نشانی http://Ria.mefa.irراه اندازی شد.

این سامانه در راستای شناسایی قوانین و مقرات مخل و مزاحم بهبود محیط کسب و کار در دو بخش دریافت اطلاعات از عموم و دریافت اطلاعات از دستگاه های اجرایی طراحی و پیاده سازی شده است.

پس از دریافت اطلاعات، تیم حقوقی دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار به تحلیل آماری و محتوایی پرداخته و در نهایت در جهت رفع مهمترین قوانین و مقررات اظهار شده به عنوان مخل محیط کسب و کار، با همکاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری، بنا به نوع قانون یا مقرره، نسبت به تهیه و تدوین مصوبه هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار، مصوبه هیأت وزیران و یا لایحه تقدیمی به مجلس اقدام می نماید.

وزارت امور اقتصادی و دارایی از همه فعالین اقتصادی، حقوقی و علاقه مندان دعوت می نماید تا با ثبت اطلاعات قوانین و مقررات مخل در این سامانه در رفع موانع قانونی و مقرراتی بهبود محیط کسب و کار، دولت را یاری نمایند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار شنبه 05 دی 1394 ، کد مطلب : 13941005001255 : www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها