کد خبر: 299
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

شعارسال: هر کس مشتاق بهشت باشد، شهوات را از یاد می برد و هرکس از آتش جهنم بترسد از محرمات دوری می کند و هر کس نسبت به دنیا زهد ورزد، مصیبت ها بر او آسان می شود و هرکس در انتظار مرگ باشد به سوی کارهای نیک می شتابد. صبر بر چهر قسم است

ایمان و چهار رکن یقین ، صبر، عدل و جهاد

شعارسال: هر کس مشتاق بهشت باشد، شهوات را از یاد می برد و هرکس از آتش جهنم بترسد از محرمات دوری می کند و هر کس نسبت به دنیا زهد ورزد، مصیبت ها بر او آسان می شود و هرکس در انتظار مرگ باشد به سوی کارهای نیک می شتابد.

صبر بر چهر قسم است : بصیرت در فهم ، تاویل حکمت ، شناخت عبرت ها و سنن پیشینیان هر کس در فهم و درک ، بصیرت داشته باشد ، در حکمت جستجو می کند و هرکس در حکمت جستجو کند ، عبرت ها را می شناسد و هرکس عبرت ها را بشناسد ، حکمت را تاویل خواهد نمود هر کس حکمت را تاویل کند ، عبرت را می بیند و هرکس عبرت را ببیند گویا همراه پیشینیان بوده است .

عدل بر چهار قسم است: پیچیدگی های فهم، پوشش علم، شکوفه های حکمت و باغ حلم .

هر کس بفهمد می تواند جمله های علم را تفسیر کند و هر کس علم داشته باشد می تواند بر شرایع حکمت دست یابد و هرکس بردباری کند در کارش افراط نمی کند و به وسیله آن میان مردم، ستوده زندگی می کند.

جهاد بر چهار قسم است : امر به معروف و نهی از منکر و راستگویی در جاهای مختلف و غضب به خاطر خدا و عداوت با فاسقان . هر کس امر به معروف کند، پشت مومن را محکم می سازد و هر کس نهی از منکر کند،بینی فاسق را به خاک می مالد و هر کس در جاهای مختلف راست بگوید، وظیفه ای را که به عهده اش بوده، انجام داده است و هر کس با فاسقان دشمنی کند و به خاطر خدا غضب نماید، خدا به خاطر او غضب می نماید .

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبلاگ انتظار، تاریخ انتشار: دوشنبه 14 فروردین 1391، کدخبر: – ، www.montazer-noor.blogfa.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها