کد خبر: 58
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۴۰

معاون وزیر ارتباطات با ترسیم افق دولت الکترونیک در ایران، گفت: اکنون دولت الکترونیک در کشور داریم و پرداخت الکترونیک و شبکه ملی در ایران وجود دارد. اما از کیفیت خوبی برخوردار نیست و باید پهنای باند و کیفیت سرویس را افزایش دهیم. به گزارش مشرق، نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری

آخرین وضعیت دولت الکترونیک در ایران

معاون وزیر ارتباطات با ترسیم افق دولت الکترونیک در ایران، گفت: اکنون دولت الکترونیک در کشور داریم و پرداخت الکترونیک و شبکه ملی در ایران وجود دارد. اما از کیفیت خوبی برخوردار نیست و باید پهنای باند و کیفیت سرویس را افزایش دهیم.

به گزارش مشرق، نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، با تشریح وضعیت دولت الکترونیک در ایران، اظهار داشت: در این باره ابهامی وجود دارد که برخی تصور می‌کنند، در برهه‌ای از زمان به دولت الکترونیک می‌رسیم و از آن عبور خواهیم کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در صورتی که دولت الکترونیک یک رویه است و ما گام‌های آن را طی می‌کنیم. در شروع دستگاه‌های دولتی موظف می‌شوند، اطلاعات خود را مکانیزه کنند و در اختیار مردم قرار دهند. در مرحله بعد مجوز پیدا می‌کنند که این اطلاعات را به مردم ارائه کنند و در مرحله سوم دارای امکاناتی می‌شوند که خدمتی بدون هزینه را ارائه کنند. در مرحله چهارم دستگاه ها آماده ارائه خدمات هزینه دار شده اند و در نتیجه باید زمینه پول الکترونیک فراهم شد.

وی تصریح کرد: پس از تمام این مراحل توانسته‌ایم داده‌ها را در اختیار مردم بگذاریم، خدمت مبادله کنیم و تراکنش مالی داشته باشیم.

جهانگرد ادامه داد: در این شرایط تازه به یک دستگاه اداری به نسبت چابک تبدیل شده‌ایم و از آن به بعد قادر به کوتاه کردن سازوکارها خواهیم بود تا دولت چابک‌تر و شفاف‌تری را در ارائه خدمات داشته باشیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: بنابراین در حال حاضر یک گام در سطح سعی برداشته شده است. بسیاری از دستگاه‌های اکنون پورتال دارند و اطلاعات را مبادله می‌کنند، برخی از این پورتال ها کیفیت خوب دارند و کیفیت برخی خوب نیست. باید از این به بعد گام‌ها را جلوتر ببریم.

وی با ذکر مثالی تشریح کرد: اکنون می‌توانیم در سطح ملی یک خدمت را خریداری و هزینه آن را پرداخت کنیم. این خدمت در برخی بخش‌ها امکانپذیر و در بخش‌های دیگری غیرممکن است. بنابراین اکنون دولت الکترونیک در کشور داریم، پرداخت الکترونیک و شبکه ملی در ایران وجود دارد. اما از کیفیت خوبی برخوردار نیست، باید پهنای باند را بیشتر کنیم تا کیفیت سرویس بهتر شود و در زمان و هزینه مشتری بیشتر صرفه جویی شود و شاهد بهبود زندگی در کشور باشیم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از وبسایت مشرق ، تاریخ انتشار جمعه 16 مرداد 1394، کد مطلب: 450123 : http://www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها